Class 6A
1.  Eden  Prairie  (4-0)  beat  Maple  Grove  28-20.
2.  Lakeville  North  (4-0)  beat  Farmington  49-14.
3.  Osseo  (3-1)  lost  to  Totino-Grace  35-14.
4.  Wayzata  (4-0)  beat  Minnetonka  28-10.
5.  Rosemount  (4-0)  beat  Lakeville  South  21-0.
6.  Totino-Grace  (3-1)  beat  Osseo  35-14.
7.  Woodbury  (4-0)  beat  Forest  Lake  35-20.
8.  Maple  Grove  (2-2)  lost  to  Eden  Prairie  28-20.
(tie)  Prior  Lake  (3-1)  beat  Shakopee  8-7.
10.  Burnsville  (3-1)  beat  Apple  Valley  35-0.

Class 5A
1.  Mankato  West  (4-0)  beat  Austin  56-18.
2.  Elk  River  (3-1)  lost  to  St.  Michael-Albertville  37-12.
3.  Spring  Lake  Park  (4-0)  beat  Irondale  35-0.
4.  St.  Thomas  Academy  (4-0)  beat  Simley  34-26.
(tie)  Moorhead  (4-0)  beat  St.  Cloud  Apollo  49-14.
6.  Robbinsdale  Cooper  (4-0)  beat  St.  Louis  Park  56-18.
7.  St.  Francis  (4-0)  beat  Cambridge-Isanti  45-0.
8.  Rochester  Mayo  (4-0)  beat  New  Prague  42-6.
9.  St.  Paul  Central  (4-0)  beat  Minneapolis  Southwest  51-6.
10.  St.  Louis  Park  (0-4)  lost  to  Robbinsdale  Cooper  56-18.
(tie)St.  Michael-Albertville  (3-1)  beat  Elk  River  37-12.

Class 4A
1.  Becker  (4-0)  beat  Zimmerman  29-22.
2.  Holy  Angels  (3-1)  lost  to  Orono  35-10.
3.  Stewartville  (4-0)  beat  Kasson-Mantorville  36-6.
4.  Rocori  (3-1)  lost  to  St.  Cloud  Tech  19-13,  OT.
5.  Orono  (4-0)  beat  Holy  Angels  35-10.
6.  Marshall  (4-0)  beat  Fairmont  48-7.
7.  Hermantown  (4-0)  beat  Duluth  Denfeld  62-8.
8.  Zimmerman  (3-1)  lost  to  Becker  29-22.
9.  South  St.  Paul  (3-1)  beat  Hastings  34-28.
10.  Red  Wing  (3-1)  lost  to  Winona  44-20.

Class 3A
1.  Rochester  Lourdes  (4-0)  beat  Cannon  Falls  28-6.
2.  Glencoe-Silver  Lake  (4-0)  beat  Holy  Family  Catholic  42-21.
3.  Pierz  (4-0)  beat  Eden  Valley-Watkins  54-6.
4.  Tri-City  United  (4-0)  beat  Worthington  53-0.
5.  Belle  Plaine  (3-1)  lost  to  Waseca  26-14.
6.  Albany  (4-0)  beat  Little  Falls  41-20.
7.  Esko  (3-1)  beat  Crosby-Ironton  40-8.
(tie)  Morris  Area/Chokio-Alberta  (3-1)  lost  to  Minnewaska  29-20.
9.  Minneapolis  Henry  (4-0)  beat  St.  Paul  Como  Park  20-14.
10.  St.  Croix  Lutheran  (3-1)  beat  St.  Anthony  48-14.

Class 2A
1.  Caledonia  (4-0)  beat  Triton  34-7.
2.  Pipestone  (4-0)  beat  St.  James  Area  54-0.
3.  Moose  Lake/Willow  River  (3-1)  lost  to  Mora  39-22.
4.  Eden  Valley-Watkins  (3-1)  lost  to  Pierz  54-6.
5.  Waterville-Elysian-Morristown  (4-0)  no  games.
6.  Lewiston-Altura  (4-0)  beat  Fillmore  Central  45-13.
7.  Breckenridge  (4-0)  beat  Warroad  54-16.
9.  Maple  River  (4-0)  beat  Lester  Prairie/Holy  Trinity  35-0.
10.  Redwood  Valley  (3-1)  lost  to  Luverne  17-13.

Class 1A
1.  Minneota  (4-0)  beat  Dawson-Boyd  42-13.
2.  Minneapolis  North  (4-0)  beat  Spectrum  40-0.
3.  Braham  (4-0)  beat  Deer  River  30-20.
4.  Mahnomen  (4-0)  beat  Fosston  62-3.
5.  Upsala/Swanville  (3-1)  lost  to  Browerville  19-7.
6.  Browerville  (4-0)  beat  Upsala/Swanville  19-7.
7.  Deer  River  (3-1)  lost  to  Braham  30-20.
8.  Pine  River-Backus  (4-0)  beat  Fertile-Beltrami  28-14.
9.  Dawson-Boyd  (2-2)  lost  to  Minneota  42-13.
10.  Fillmore  Central  (3-1)  lost  to  Lewiston-Altura  45-13.

Class 9-MAN
1.  Grand  Meadow  (4-0)  beat  Lyle/Austin  Pacelli  56-22.
2.  Spring  Grove  (4-0)  beat  Glenville-Emmons  61-0.
3.  Edgerton/Ellsworth  (4-0)  beat  Fulda  52-16.
4.  Waubun  (4-0)  beat  Ada-Borup  28-7.
5.  Underwood  (4-0)  beat  Rothsay  71-12.
6.  Ada-Borup  (3-1)  lost  to  Waubun  28-7.
7.  Ely  (4-0)  beat  Cook  County  50-21.
8.  Hills-Beaver  Creek  (3-1)  lost  to  Mountain  Lake  Area  32-20.
9.  Clinton-Graceville-Beardsley  (4-0)  beat  Brandon-Evansville  32-30.
10.  Cromwell  (3-1)  beat  South  Ridge  21-6