Minnesota--Prep How They Fared 

Class 6A
1. Eden Prairie (3-0) beat Totino-Grace 42-7.
2. Minnetonka (4-0) beat Bloomington Jefferson 38-0.
3. East Ridge (3-0) beat Woodbury 49-12.
4. Lakeville North (3-0) beat Eastview 33-10.
5. Totino-Grace (2-1) lost to Eden Prairie 42-7.
6. Maple Grove (3-0) beat Elk River 42-0.
7. Wayzata (2-1) beat Anoka 56-28.
8. Mounds View (3-0) beat Forest Lake 49-13.
9. Prior Lake (2-1) beat Apple Valley 29-6.
10. Rosemount (2-1) beat Bloomington Kennedy 61-21.

Class 5A
1. Owatonna (3-0) beat Mankato West 24-21.
2. Mankato West (2-1) lost to Owatonna 24-21.
3. Andover (3-0) beat Coon Rapids 40-14.
4. Brainerd (3-0) beat Alexandria 42-10.
5. Bemidji (3-0) beat Fergus Falls 52-29.
(tie) Rogers (3-0) beat St. Francis 42-24.
7. Chaska (3-0) beat Shakopee 35-18.
8. Mahtomedi (3-0) beat North St. Paul 47-14.
9. Chisago Lakes (3-0) beat Duluth East 65-8.
10. St. Paul Central (3-0) beat St. Paul Harding 41-0.

Class 4A
1. Hutchinson (3-0) beat Orono 48-7.
2. South St. Paul (3-0) beat Irondale 42-21.
3. Kasson-Mantorville (3-0) beat Lake City 40-21.
4. Benilde-St. Margaret's (3-0) beat St. Louis Park 48-13.
5. Delano (3-0) beat Waconia 27-7.
(tie) De La Salle (3-0) beat Concordia Academy 46-13.
(tie) Detroit Lakes (3-0) beat Thief River Falls 29-21.
8. Becker (2-1) beat Foley 13-7.
9. Byron (2-1) lost to Plainview-Elgin-Millville 32-6.
10. Waseca (3-0) beat St. Peter 48-24.

Class 3A
1. Blue Earth Area (3-0) beat Windom 34-0.
2. Rochester Lourdes (2-1) lost to Stewartville 27-21.
3. New London-Spicer (3-0) beat Litchfield 57-8.
4. Perham (2-1) lost to Dilworth-Glyndon-Felton 21-7.
5. Foley (2-1) lost to Becker 13-7.
6. Jordan (3-0) beat Norwood-Young America 47-11.
7. Fairmont (2-1) lost to Dassel-Cokato 31-21.
8. St. Peter (2-1) lost to Waseca 48-24.
9. Tri-City United (3-0) beat Mayer Lutheran 28-7.
10. Belle Plaine/Holy Family Academy (3-0) beat Sibley East 41-27.

Class 2A
1. Caledonia (3-0) beat Goodhue 40-8.
2. Moose Lake/Willow River (3-0) beat Pine City 43-8.
3. Hawley (3-0) beat Pelican Rapids 56-17.
4. Osakis (2-1) lost to Upsala/Swanville 34-8.
5. Holdingford (3-0) beat Belgrade-Brooten-Elrosa 27-18.
(tie) Barnesville (3-0) beat Long Prairie-Grey Eagle 46-6.
7. Minneota/Lincoln HI (3-0) beat Russell-Tyler-Ruthton 77-6.
8. Luverne (2-1) lost to Marshall 22-7.
9. Medford (2-1) lost to New Richland-H-E-G 26-7.
10. Maple Lake (3-0) beat Eden Valley-Watkins 17-7.

Class 1A
1. Mahnomen (3-0) beat Frazee 49-0.
2. Dawson-Boyd (3-0) beat Murray County Central 62-12.
3. Atwater-Cosmos-Grove City (2-1) lost to Minnewaska 24-22.
4. Sleepy Eye St. Mary's (3-0) beat Red Rock Central 35-0.
5. St. Clair (2-1) lost to Bethlehem Academy 14-0.
6. Springfield (2-1) lost to Wabasso 13-7.
7. Barnum (3-0) beat Crosby-Ironton 38-12.
8. Belgrade-Brooten-Elrosa (2-1) lost to Holdingford 27-18.
9. Adrian (2-1) lost to Lakeview 32-0.
10. Blooming Prairie (3-0) beat Lester Prairie/Holy Trinity 30-15.

Class 9-MAN
1. Clinton-Graceville-Beardsley (3-0) beat Ortonville 44-6.
2. Grand Meadow (3-0) beat Glenville-Emmons 53-12.
3. Goodridge/Grygla-Gatzke (3-0) beat Sacred Heart 35-6.
4. Kittson County Central (3-0) beat Badger-Greenbush-Middle River 56-0.
5. Mountain Lake Area (3-0) beat Hills-Beaver Creek 54-0.
6. Wheaton/Herman-Norcross (3-0) beat Underwood 20-7.
(tie) Edgerton/Ellsworth (3-0) beat Renville County West 62-13.
8. Spring Grove (3-0) beat Houston 28-24.
9. Ada-Borup (3-0) beat Norman County East/Ulen-Hitterdal 64-37.
10. South Ridge (3-0) beat Chisholm 54-14.¤